Kupuj mieszkanie z głową

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. Często jedna z najważniejszych, w końcu na mieszkanie przeznaczamy często oszczędności całego życia. Nic dziwnego, że całemu procesowi towarzyszą silne emocje. Warto jednak trzymać je na wodzy, bo jak wiadomo, nie zawsze są one dobrym doradcą.

Jak nie popełnić błędu przy kupnie mieszkania?

Przede wszystkim musisz dokładnie określić swoje potrzeby i oczekiwania. Daj sobie na to trochę czasu – zastanów się jaki metraż jest ci potrzebny, czy szukasz mieszkania z kuchnią otwartą na salon czy wręcz przeciwnie, jaka lokalizacja cię interesuje.

Potem rozpocznij poszukiwania.

Korzystaj z wyszukiwarki Google – to najprostszy sposób i najlepsze źródło informacji. Znajdziesz tam strony deweloperów z dokładnym opisem inwestycji, zdjęciami, rzutami mieszkań, a nawet wizualizacjami. Ważne żeby wpisać odpowiednie słowo kluczowe – np. mieszkania na sprzedaż przemyśl lub sprzedaż mieszkań przemyśl.

Umów się na spotkanie z deweloperem

Wybierz dwóch – trzech deweloperów, których oferta wydaje ci się najatrakcyjniejsza. Zanim umówisz się na spotkanie przygotuj listę rzeczy, o które chcesz zapytać. Dzięki temu nic ci nie umknie. Pytaj o wszystko co budzi Twoje wątpliwości.

Daj sobie czas na podjęcie decyzji

Pośpiech jest złym doradcą, dlatego nie działaj pochopnie. Daj sobie kilka dni na to by przemyśleć decyzję. Jeśli czujesz, że to może ci pomóc porozmawiaj z przyjaciółmi bądź rodziną i poproś o radę.

Jeśli znajdziesz mieszkanie, które ci się spodoba nie zwlekaj zbyt długo. Pamiętaj, że na rynku nieruchomości trwa prawdziwy boom, a nowe mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli będziesz zwlekać zbyt długo może się okazać, że ktoś cię ubiegł i twoje mieszkanie zostało już sprzedane. Oczywiście możesz dogadać się z deweloperem i poprosić by zarezerwował mieszkanie na kilka dni. Ale gdy upłynie podany przez ciebie termin musisz poinformować go o swojej decyzji.

Życzę ci powodzenia i mam nadzieję, że szybko znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie.

Dodaj komentarz