Jak się przygotować do zakupu mieszkania

Czy do kupna mieszkania można się przygotować. Nie tylko można, ale nawet trzeba. W końcu kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. Jak to zrobić.

Po pierwsze oceń dokładnie jakiego mieszkania szukasz. Im bardziej precyzyjnie określisz swoje oczekiwania tym lepiej. Najlepiej rozpisz sobie wszystko na kartce – które piętro, jaka lokalizacja, ile pokoi, kuchnia otwarta czy zamknięta itp.

Określ czy interesują cię mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego czy pierwotnego – to bardzo ważne bo pomoże zaoszczędzić sporo czasu przy szukaniu, a i różnice są spore.

Określ czy kupujesz mieszkania za gotówkę czy na kredyt. Jeśli musisz się wspomagać kredytem udaj się wcześniej do banku, by sprawdzić na jakie warunki możesz liczyć.

Poszukiwania warto rozpocząć od przeszukania zasobów internetu. Obecnie wszyscy deweloperzy próbują dotrzeć do klientów właśnie w ten sposób. Jak to robią? Pozycjonują się w wyszukiwarce na określone słowa np. mieszkania na sprzedaż przemyśl czy sprzedaż mieszkań przemyśl. Dokładnie po takich frazach będziesz szukać mieszkań w swoim mieście, zatem w odpowiedzi otrzymasz dokładnie to czego szukasz.

Przygotuj się do spotkania z deweloperem. Wybierz dwóch lub trzech, których oferta najbardziej ci odpowiada. Umów się na spotkanie i dopytaj o szczegóły. Najlepiej wcześniej przygotuj sobie pytania na kartce.

Możesz też obejrzeć mieszkanie, które cię interesuje. Choć mieszkania deweloperskie są nieurządzone to wielu deweloperów udostępnia przykładowe aranżacje, dzięki czemu łatwiej im wyobrazić sobie wielkość poszczególnych pomieszczeń i możliwości ich zagospodarowania.

Kupując mieszkanie musisz być przygotowany na różne emocje – z jednej strony radość i ekscytacja, z drugiej strach, czasem zmęczenie i rezygnacja, która pojawi się gdy nie będziesz mógł znaleźć tego czego szukasz. Ważne by nie dać się zdominować emocjom, bo one nie zawsze są dobrym doradcą. Warto działać powoli, dać sobie czas na przemyślenia i spokojne podjęcie decyzji.

Dodaj komentarz