Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie mieszkania

Wiadomo, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Zwłaszcza w tak poważnych kwestiach jak zakup mieszkania. Jakie są najczęstsze wpadki popełniane przez kupujących? Czego unikać jak ognia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak bezpiecznie i z głową kupić mieszkanie.

Błąd numer 1 – brak planu

Wiele osób zaczyna poszukiwania mieszkania nie wiedząc tak naprawdę czego szukają. W efekcie błądzą po odmętach internetu, przeglądając różne ogłoszenia i nie wiedząc które z nich jest dla nich odpowiednie. Nie popełniaj tego błędu. Przygotuj kartkę lub plik w komputerze i określ dokładnie czego szukasz. Im precyzyjniej opiszesz swoje oczekiwania tym lepiej.

Błąd numer 2 – brak pieniędzy

Wybrałeś mieszkanie, ale nie stać cię na jego zakup? Wiele osób zaczyna od wyboru mieszkania myśląc – potem udam się do banku po kredyt i jakoś to będzie. Tylko, że wcale nie musi być. Procedura kredytowa nie jest wcale prosta, zwłaszcza przy większych kwotach. Zanim podpiszesz umowę z deweloperem upewnij się, że stać cię na mieszkanie, które wybrałeś.

Błąd numer 3 – zła taktyka

Wiele osób wcale nie wie jak i gdzie szukać mieszkań. Tymczasem jest to dużo prostsze niż jeszcze kilka lat temu. Dlaczego? Bo w internecie jest wszystko. Wystarczy, że uruchomisz wyszukiwarkę google i wpiszesz do niej odpowiednią frazę np. mieszkania na sprzedaż przemyśl lub sprzedaż mieszkań przemyśl. Otrzymasz strony deweloperów lub stronu inwestycji i jedyne co musisz zrobić to przejrzeć je i wybrać te mieszkania, które cię interesują.

Błąd numer 4 – zwlekanie z podjęciem decyzji

Wiele osób, nawet gdy znajdzie już wymarzone mieszkanie nie potrafi podjąć decyzji. Boją się odpowiedzialności, zobowiązań kredytowych. Szukają w nieskończoność, mając nadzieje, ze znajdą mieszkanie, które będzie im odpowiadać w 100 procentach. Nie chodzi o to by podejmować decyzje szybko na hop siup, ale przeciąganie jej też nie przyniesie nic dobrego. Tym bardziej, że ruch na rynku mieszkań jest duży, i może okazać się, że ktoś sprzątnął ci mieszkanie sprzed nosa.

Dodaj komentarz