Wymarzone mieszkanie na wyciągnięcie ręki

Jakie jest wymarzone mieszkanie? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo dla każdego może to być coś innego. Dla jednego wymarzonym mieszkaniem będzie maleńka kawalerka, dla innego przestronny apartament. Jedni marzą o mieszkaniu w centrum miasta, inni dadzą się pokroić za mieszkanie w pięknej okolicy na obrzeżach.

Mamy różne gusta i różne potrzeby, ale nie da się ukryć, że marzenia o własnym mieszkaniu jest uniwersalne. Bo każdy marzy o tym by je mieć, różne są tylko detale.

Jak spełnić marzenia? Może to zabrzmi banalnie, ale trzeba zacząć je spełniać. Po pierwsze realnie ocenić swoje możliwości finansowe. Jeśli zakup mieszkania za gotówkę jest poza możliwościami warto skorzystać z pomocy banku.

Kolejny krok to jasne określenie jakie ma być mieszkanie marzeń. Im dokładniej to określimy tym lepiej. A więc, które piętro, ile pomieszczeń, blisko czy daleko od centrum i tak dalej. Zobaczysz, że w miarę jak zaczniesz określać swoje oczekiwania Twoje plany o własnym mieszkaniu staną się bardziej realne.

Kolejny krok – szukanie. Uruchom wyszukiwarkę google i wpisz interesującą cię frazę np. sprzedaż mieszkań przemyśl. Zapoznaj się z ofertami, sprawdź oferty kilku firm, umów się z wybranymi deweloperami. Takie spotkania to nie tylko okazja, żeby zobaczyć mieszkania na żywo, ale również żeby podpytać dewelopera o szczegóły. A pytać możesz właściwie o wszystko co jest związane w inwestycją, a co budzi twoje wątpliwości.

Gdy znajdziesz to wymarzone mieszkanie nie zwlekaj zbyt długo z decyzją. Nie chodzi o to by podejmować decyzję szybko, pod wpływem impulsu, ale o to żeby nie przeciągać decyzji w nieskończoność. Pomyśl, że na Twoje miejsce może być wielu innych, zainteresowanych mieszkaniem klientów. Jeśli Ty się nie zdecydujesz mogą ci sprzątnąć mieszkanie sprzed nosa. A wtedy poszukiwania musisz zacząc od nowa. Nie ma złotego środka i jednej recepty na to jak znaleźć mieszkanie marzeń. Słuchaj siebie, swojej intuicji i bądź pewny, że gdy trafisz na to jedno, jedyne poczujesz, że oto właśnie znalazłeś swoje miejsce na ziemi.

Dodaj komentarz